Pyramida bezpečnosti

 

Co je to Pyramida BEZPEČNOSTI?
Pyramida bezpečnosti neboli stupně určující odolnost Vašeho bezpečnostního kování. Jde o mezinárodně uznávané hodnoty dle norem ENV 1627  a  ENV 1630, které Vám pomohou lépe se zorientovat v různých bezpečnostních třídách.

Co je to Bezpečnostní kování?
Bezpečnostní kování je nedílnou součástí celkové ochrany Vašeho majetku. Bezpečnostní kování je určeno především na vstupní a vchodové dveře. Jediným a zádním účelem je efektivně chránit Váš majetek. Vhodně zvolená kombinace bezpečnostních prvků jako jsou bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámek a bezpečnostní kování zcela určitě odradí nezvané hosty do Vašeho domu, bytu či kanceláře nebo firmy.

Před čím nás chrání?
Jednotlivé bezpečnostní třídy jsou udíleny nezávislou akreditovanou zkušební laboratoří. Testují se především časový průnik a ztráta funkce jednotlivých prvků bezpečnosti. Testy jsou prováděny např. na odvrtání, vylomení, vyhmataní, vytržení a hrubé síle.

Typy bezpečnostního kování:
Nejběžnější stupeň ochrany je třída 2 a 3. Třída 4 není určena do privátního sektoru a mohou jí využívat pouze banky a vládní instituce a třída 1 není úplně vhodná pro dostačující ochranu.