Ostatní dotazy

 

Jaké značky kromě FAB máte v nabídce?

 
Kromě výrobků FAB také nabízíme vybrané výrobky značky Yale , TOKOZ, GUARD, WINKHAUS,HOBES, ROSTEX
 
 

Jak často používat mazadlo FAB?

 
Speciální FAB Mazadlo Plus se používá k údržbě cylindrických vložek. Pro zvýšení odolnosti proti vnějším vlivům doporučujeme FAB Mazadlo Plus použít minimálně 1x za rok.
 

Bumping metoda. Co to přesně znamená? Jak se proti této metodě bránit?

 
Nedávno jsem se dozvěděl o jednoduchém způsobu překonání cylindrické vložky, tzv. Bumping metodě. Co to přesně znamená? Jak se proti této metodě bránit? Prodáváte cylindrické vložky, které jsou této metodě odolné?
 
Bumping nebo také bumpkey method či SG metoda, jinak nedestruktivní dynamická metoda (dále NDM) je metoda pro překonání cylindrické vložky. Nedestruktivní metodou se nazývá proto, že její použití nemusí být na zámku příliš patrné (jako je tomu např. u zámku odvrtaného). NDM vyžaduje speciální klíč pro každý druh cylindrické vložky a každý existující profil. K překonání zámku je potřeba jisté dávky zručnosti. I tak je překonání otázkou velké náhody.
 
NDM existuje již asi 50 let. Zprávy o né se objevují účelově v různě dlouhých periodách a díky výše uvedenému zase zapadá v zapomnění. Výrobci se snaží být o krok napřed - proto tato metoda byla v roce 2002 zahrnuta do podmínek certifikace. Jsme v tomto směru jediní v Evropě, okolní státy na tuto metodu výrobky necertifikují a ani technicky neupravují. NDM lze v ojedinělých případech otevřít starší zámky, případně ty, které nemají žádné ochranné prvky.
 
Proti NDM je možné se chránit zakoupením certifikované cylindrické vložky.
 
Cylindrické vložky se totiž v ostatních evropských zemích certifikují pouze dle normy EN 1303. V České republice je základem certifikace bezpečnosti cylindrických vložek a odvozených výrobků moderní evropská norma ČSN P ENV 1627, která navíc stanovuje parametry certifikace cylindrických vložek proti různým metodám překonání (odvrtání, vyhmatání, atd.).
 
Snadnou orientaci ve výběru vhodného výrobku představuje Pyramida bezpečnosti, jejímž základem je právě norma ENV 1627. Pyramida pomocí barev a bezpečnostních tříd rozlišuje vložky na čtyři skupiny :

•          červená, označení pb4 - cylindrické vložky s velmi vysokou ochranou

•          modrá, označení pb3 - cylindrické vložky s vysokou ochranou

•          zelená, označení pb2 - cylindrické vložky s dostatečnou ochranou

•          šedá (bílá), označení pb1 - cylindrické vložky se základní ochranou

.

Certifikované výrobky jsou označeny symboly Pyramidy bezpečnosti na obalech.

 

Označení Pyramidy bezpečnosti uvádějí u každého výrobku i katalogy výrobců jak v tištěné podobě, tak v podobě www stránek na internetu. Proti NDM jsou ve svých třídách odolné všechny certifikované cylindrické vložky FAB.

 

Výrobky společnosti FAB jsou certifikovány podle přesně daných postupů, stanovených Národním bezpečnostním úřadem.

 

O certifikovaných výrobcích se můžete dozvědět více také na internetových stránkách na www.trezortest, www.nbu.cz.